1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Discord Support team Facebook l2central.info

Ceny PA - co sadzicie ?

Discussion in 'Archive 2.0' started by poOkemon, Dec 20, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Azeron

    Azeron User

    Joined:
    03.12.11
    Messages:
    37
    Likes Received:
    0
    mówisz o lagach? to ja nie wiem. siedze w toi po 4h ostatnio, i raz na 5-10 min zadzy mi sie ze po skilu nie weznie ssa, a mam net 6mb dzielone na 3 kompy więc nie pieprzyćmi tu o lagach. no chyba że masz tak slabego kompa że nie ogarnia ci grafiki. to wtedy miej pretensje nie do servera tylko do swojej karty graficznej.

    vallarr +++
     
  2. poOkemon

    poOkemon User

    Joined:
    30.11.11
    Messages:
    59
    Likes Received:
    0
    @azeron były ostatnio bodaj dwa dni temu lagi ssow. cały serwer tak miał. godziny wieczorne 18-23 coś takiego.

    nie chodzi o to panowie czy kogoś stać czy nie stać. chodzi o to, że serwer wygląda jak przeciętny priv + beznadziejny stuff + wszystko soon, a cena jak za nowe mmo na poziomie z dobrym stuffem i w ogóle.

    ja mogę zapłacić 12eu i nie chce pa oraz item shopu. chciałbym równą rozgrywke dla każdego. tutaj zauważa się pay2win, może nie w wielkim stopniu, ale jednak.
     
    Last edited by a moderator: Dec 21, 2011
  3. thalini

    thalini User

    Joined:
    08.12.11
    Messages:
    17
    Likes Received:
    0
    azeron nie wiem jaką grasz postacią. ja gram tyrantem i w momencie odpalenia króliczka często gęsto nie działają ss-y. mój kolega grający tą samą postacią co ja zaobserwował dokładnie to samo. także twój wywód odnośnie słabej karty graficznej jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.
     
  4. Reonx

    Reonx User

    Joined:
    09.12.11
    Messages:
    14
    Likes Received:
    0
    o to właśnie chodzi! płaci siejak za hit! a dostaje normalnego priva.


    18:00+ są lagi ssów, napisz na głównym to ci odpisze większość ludzi. każdy ma według ciebie problem z grafiką? o0 co tu ma grafika człowieku.
     
  5. Intana

    Intana User

    Joined:
    06.12.11
    Messages:
    17
    Likes Received:
    8
    dawno się tak nie uśmiałem.

    nic dodać nic ująć.
     
  6. Gallar

    Gallar User

    Joined:
    04.12.11
    Messages:
    8
    Likes Received:
    0
    wiesz co nie pamietam do konca, moze cos sie zmienilo ale przy starcie aoc na f2p to taniej wychodzilo placac w $/€ niż w plnach ;?

    @ontop:

    z cenami to sobie pofruneli, naprawde ja kumam ze pa jest opcjonalne przynajmniej w zalozeniu ale 12€ a jeszcze item shop? sami sobie trumne buduja, chora cena ktora znajac zycie nie znajdzie swojego miejsca.
    ja wychodze z prostego zalozenia ze za przyjemnosci sie generalnie cos tam zawsze placi - i w tym wypadku to jest za duza suma.

    a do tych co mowia ze to nie abonament, zen ie trzeba placic cos tam cos tam.
    spojrzcie na to przez inny pryzmat, to nie ludzie z pa maja 2x wiecej expa, to ludzie ktorzy go nie maja maja expa 2x mniej. ja tak podchodze do gier i przynajmniej nie mam potem problemu z placeniem tudziez narzekaniem na duze ceny;)

    wydaje mi sie ze system typu 15/tydzien 30/miesiac ~80/3 miesiace znalazlby bardziej realne zastosowanie.
     
    Last edited by a moderator: Dec 21, 2011
  7. Vallarr

    Vallarr User

    Joined:
    07.12.11
    Messages:
    7
    Likes Received:
    0
    wydaje ci sie.
    w skali miesiaca ta roznica 20 zl, ktorej tak pragniesz, jest zadna. zaloze sie o co chcecie, ze 90% dracych jape na forum i tak kupi pa, wiec o co caly ten placz? o 20 zl? 2 piwa w pubie mniej przez caly miesiac, normalnie zyc sie nie da. wstyd mi za placzacych polaczkow trabiacych na prawo i lewo jacy to jestesmy biedni -.-
     
  8. JennaJ

    JennaJ User

    Joined:
    06.12.11
    Messages:
    53
    Likes Received:
    0
    nie wiem,albo masz 12 lat max,albo taki tępy jestes.mysle,ze wiekszosc tu udzielajacych sie mowi,ze za drogo porownujac do tego co oferuje na dzien dzisiejszy innova(lagi,bugi,dc itp itd).
    moze powiem ci tak.idziesz do sklepu i dajmy na to kupijesz coca cole za 5zl.otwierasz,a tam polo cokta,hoop cola w/e. i myslisz,ze to powinno przeciez kosztowac 3zl,a nie 5zl. z drugiej jednak strony przeciez i to cola i to cola,prawda,wiec nie narzekaj tylko pij zbugowana coca cole za 5 zl?:d
    zrozumiales o co chodzi wstydzacy sie polaku?
     
    Last edited by a moderator: Dec 22, 2011
  9. poOkemon

    poOkemon User

    Joined:
    30.11.11
    Messages:
    59
    Likes Received:
    0
    dobre ! zgadzam się z twoim porównaniem o coli. tak to właśnie wygląda.
     
  10. hardcorebaby

    hardcorebaby User

    Joined:
    07.12.11
    Messages:
    10
    Likes Received:
    0
    jak jestem w pracy to myślę o zakupie pa, a jak wracam do domu i czytam forum to mi ta chęć odchodzi :p też tak macie? ;)
     
  11. poOkemon

    poOkemon User

    Joined:
    30.11.11
    Messages:
    59
    Likes Received:
    0
    x2 xp/sp później będziemy w kropce bez kasy i trzeba będzie dotować na kasę. ja już dziś miałem robić emoquita do sw:tor, ale znajomi mówią o kolejkach po 1-3h i crushach po 30min od log in. więc poczekam
     
  12. greesha

    greesha User

    Joined:
    12.12.11
    Messages:
    35
    Likes Received:
    0
    a ja sobie kupie [; gdyz cenie swoj czas :d
     
  13. ImpressA

    ImpressA User

    Joined:
    06.12.11
    Messages:
    63
    Likes Received:
    1
    tez kupie, ale tylko na 1 mies chodź planowałem na 3 z ręką na sercu. moze tez dlatego ze czekam aż cena zmieni się, wiec sporo przepłacę.
     
  14. Time2Die

    Time2Die User

    Joined:
    28.11.11
    Messages:
    72
    Likes Received:
    0
    55 złoty za miesiac to jest chora cena jak na gre z 2003 roku ,mozecie mowic ze pa nie jest obowiazkowe ale prawda jest taka że jeżeli nie wykupisz pa to po pracy mozesz zapomniec o zalogowaniu sie ,dodam tez ze jezeli masz jakiekolwiek checi znaczyc cos jako postac na serwie , nie ma opcji abys nie mial pa ( wiec tak naprawde pa dla mnie i dla mojego calego cp jest obowiazkowe ) , mielismy party fighterow pewnie jedno z top na serwie lvl 76-77 ( mowa o dniu 19.12.2011 ) kasa tam naprawde była dla nas sprawa nie najważniejszą , ważniejszy był działajacy serwer , w dniu poprzedzajacym pa o godzinie 20:00+ działał mi 1/10 albo 1/17 ss , przecież nikt o zdrowych zmysłach nie zapłaci takich pieniedzy za tak nedzny towar jakim jest serwer l2j innova ... dodam jeszcze jedno zdanie na temat magow fighterow i lewelowania , kazdy wie ze magiem robisz z 77 do 85 w kilka dni ( 2-3 przy konkretnym graniu ) nic nie mowilismy tylko koksalismy na swampland ( z 77 do 85 pewnie jakies 14 dni , rowniez przy konkretnym graniu ) to co stało sie z tymi lokacjami przemilcze ...

    całe nasze cp przeniosło sie na ncwest bartz .
    pozdrawiam i powodzenia dla wytrwałych którzy maja ochote zmagac sie z niekompetencja innovy!
     
  15. Arcain

    Arcain User

    Joined:
    29.11.11
    Messages:
    311
    Likes Received:
    0
    ceny nie ustala sie pod katem wieku gry, tym bardziej mmo, ktore caly czas ewoluuja. 12 euro/miesiac to duzo biorac pod uwage bonus, ktory daje pa i sytuacje na serwerze. dodatkowe sloty to tak naprawde sciema bo od startu serwera problemow z zalogowaniem nie bylo i wciaz nie ma. niekomptencja innovy to jedno, ncsoftu to drugie, winni sa oboje, moze nawet bardziej ncsoft poniewaz wiekszosc problemow, poza cena pa oczywiscie, wynika z wlasnie z niekompetencji ncsoftu i na ncwescie sytaucja jest podobna. przegladajac ich forum rowniez trafisz na sporo postow osob, ktore narzekaja na problem z shotami, lagi, quest na pi, bugi w questach/skillach, bledy w opisach, ilosc botow i gmow, ktorzy w dalszym ciagu maja to gdzies. pliki serwera sa w zasadzie takie same (pomijam path to awakening, ktore pozwala obejsc brak bound duali co jest ewidentnym babolem ncsoftu), wieksze problemy pojawily sie po ostatnim patchu, ktory dostali z ncsoftu i o ile ci nie podeslali dla serwerow na poprawionej wersji to zapewne jutro pojawi sie troche postow na temat wyzszego lvl mobow i na forum na. podejscie innovy nie jest specjalnie zle, bo przeciez po zlosci nie wprowadzili poprawek, ktore szkodza graczom a sami na wlasna reke nie moga z tym zrobic nic. podejrzewam tez, ze przytloczyla ich ilosc negatywnych opinii i narzekan stad tez na forum umieszczaja tylko to co konieczne. europejskie community jest jakie jest, dotad mieli stycznosc glownie z wlasnym rynkiem wiec latwiej bylo tam operowac, teraz czas zmienic sposob myslenia, powoli idzie ku lepszemu.
     
  16. ooojoj

    ooojoj User

    Joined:
    22.12.11
    Messages:
    1
    Likes Received:
    0
    podejscie innovy (i nie tylko ich ) jest zle. ewidentnie nastawieni sa na kase proponujac gniota, bo nie mozna tego inaczej nazwac. w dodatku bezczelnie proponuja pa za horrendalna cene. szczerze mowiac eu serwer nie jest wart zuzytego pradu do instalacji.
    taka jest jednak tendencja na swiecie. pojawiaja sie gry ktore kosztuja slono, ale dzialaja dopiero po 35 patchu. dobrze, ze chociaz pasjans dziala bez patcha.
     
  17. Glacier

    Glacier User

    Joined:
    02.12.11
    Messages:
    1
    Likes Received:
    0
    cóż za bujda. gram na serwerach ncsoft west od 4 lat. nawet kiedy serwery przeszły na model f2p i pojawiły się na nich tłumy nigdy nie spotkalismy się z problemami typu niedziałające ss-y. owszem, w pewnym momencie na serwerach pojawiła się taka masa ludzi, że przez krótki czas były np. npc lagi. dzisiaj sytuacja wygląda w ten sposób, pomimo tego, że serwer eu stoi w stanach - lagów brak, wszystko chodzi sprawnie i bez problemu.

    jeśli chodzi o bagi, to są jeśli są one w korei, są i u nas, ale porównywanie oficjalnych serwerów do jakiegokolwiek, nawet najlepiej postawionego l2j-ta to spore nieporozumienie.

    moje cp bez dwóch zdań, miało przenieść się na innove. jednak patrząc na ceny pa, wolimy pozostać na starej, dobrej naii, gdzie pa nie ma, a pieniądze można wydać na na prawdę mało znaczące pierdoły, bez których można w miarę przyzwoicie się obejść jeśli ktoś przyjmuje model gry totalfree.

    można powtarzać zdania "nie stać cię, nie płać", "nie chcesz płacić, nie graj", jednak nie o to w tym wszystkim chodzi. rozgrywka powinna być w miarę rozsądnie wyrównana. pa + itemshop burzy pewnego rodzaju balans na serwerach, tworząc grupy ludzi biednych i bogatych. jak to w świecie realnym tak i w wirtualnym, niestety tych biednych jest więcej. do czego to doprowadzi? nie wiem, ale.. jeszcze kilka tygodni temu byłem przekonany, że privy nie mają prawa bytu od momentu w którym innova otworzy swoje serwery. dobrze, że nie dałem sobie ręki uciąć, bo z takimi cenami jakie zaproponowała innova, byłbym dzisiaj bez ręki :)

    na koniec, kilka słów do tych, którzy mówią, że cena za pa nie jest wygórowana. bez względu na to, jaki jest serwer, zbagowany, czy nie, z lagami, czy bez lagów, z działającymi shotami, czy nie działającymi. cena pa w wysokości dawnego abonamentu, jest jednak delikatnie mówiąc nie przemyślana.

    powiem szczerze, że oczekuję sporego przypływu ludzi na serwery ncsoftu, w tym także powrotów :)
     
  18. MadeInChina

    MadeInChina User

    Joined:
    08.12.11
    Messages:
    16
    Likes Received:
    0
    nie wchodze w to, statystyka sama zweryfikuje te cene
     
  19. greesha

    greesha User

    Joined:
    12.12.11
    Messages:
    35
    Likes Received:
    0
    a tak w ogole to ja mam cene 9.50 za miesiac i 24 euro za 3 miesiace :d
     
  20. ImpressA

    ImpressA User

    Joined:
    06.12.11
    Messages:
    63
    Likes Received:
    1
    a dlaczego uważacie ze konto pa działa na wpływ gry i daje przewagę? po 1. konta pa weszły w obieg po tym jak sporo osób jest już dawno po 3 proffie. 2 sprawa to jaka dla ciebie jest przewaga maja 2exp ?ze zabije cie hitem ze skilla z 1 proffy? bo dostane overenchant broni r99?
     
Thread Status:
Not open for further replies.