1. Discord Support team Facebook l2central.info

Ceny PA - co sadzicie ?

Discussion in 'Archive 2.0' started by poOkemon, Dec 20, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Faris4

    Faris4 User

    Joined:
    04.12.11
    Messages:
    16
    Likes Received:
    0
    był bug, brało bonus (te 30% czy jak to działało) z zalinkowanego konta do fb... zorientowali się po czyimś poście ze screenem i naprawili od razu.
    i już nie można korzystać z bonusa za fb do zakupu pa.. kto zdążył ten ma taniej, kto nie, niech się przysłowiowo buja..
     
    Last edited by a moderator: Dec 22, 2011
  2. greesha

    greesha User

    Joined:
    12.12.11
    Messages:
    35
    Likes Received:
    0
    dzisiaj okolo 1szej w nocy sprawdzalem... nie kupilem jeszcze. mam nadzieje ze sie nei zmienilo haha
     
  3. Faris4

    Faris4 User

    Joined:
    04.12.11
    Messages:
    16
    Likes Received:
    0
    zmieniło się, już jest 11.99 dla wszystkich :)
    w ogóle usunęli linka do łączenia 4game acc z fb..

    miał to być bonus dla wszystkich, którzy połączą konta ale jakoś tak wyszło, że "zapomnieli" napisać announcement :)
    kilka osób skorzystało i "ciach" koniec promocji.
     
    Last edited by a moderator: Dec 22, 2011
  4. Arcain

    Arcain User

    Joined:
    29.11.11
    Messages:
    311
    Likes Received:
    0
    naia a nowe serwery to jednak pewna roznica w ilosci osob i sprzecie, ktory to obsluguje - przez lata swiecilo tam pustkami, teraz serwer odzyl. nawet patrzac na forum ncwestu mozna sie zorientowac, ze na nowych serwerach problem lagow shotow rowniez wystepuje, choc nie jest tak dokuczliwy jak w eu. roznica miedzy ncwestem a innova polega na tym, ze ci pierwsi praktycznie od startu mieli 4 serwery (w tym 2 nowe), gdzie ludzie mogli sie spokojnie rozlokowac podczas gdy innova wystartowala z jednym, zapelnionym na maksa dajac jeszcze dodatkowo gratisowe pa co by sobie kazdy zalogowal po boksie. dopiero teraz zorientowali sie, ze warto dostawic drugi. lagi shotow w zaden sposob nie maja zwiazku z tym, gdzie serwer jest ulokowany i twoj ping nie ma to na to wplywu.
     
  5. poOkemon

    poOkemon User

    Joined:
    30.11.11
    Messages:
    59
    Likes Received:
    0
    sam się szczerze zastanawiam nad nowym serwerem bartz. może ktoś da pare zloty za postaci bo dość dobrze wykoksałem :d
     
  6. ImpressA

    ImpressA User

    Joined:
    06.12.11
    Messages:
    63
    Likes Received:
    1
    bartz moze i tak ale co będziesz robił tam skoro wszystko będzie się działo w nocy? strefa czasowa mówi ci cos?
     
  7. poOkemon

    poOkemon User

    Joined:
    30.11.11
    Messages:
    59
    Likes Received:
    0
    mój pierwszy serwer dunel2(prv) był własnie z tej strefy. raz na dwa tygodnie trzeba było wstawać na 2w nocy na siege. po drugie częściej i gęściej gram w nocy niż w poludnie. po drugie są tam też europejczycy, którzy będą grać w nocy i będzie z kim grać.
     
  8. Spilner

    Spilner User

    Joined:
    14.12.11
    Messages:
    10
    Likes Received:
    0
    sprostowanie informacji dla osób chcących dopiero zacząć przygodę na eu, niezaznajomionych z tematem oraz dla 95% osób, które napisały posta w tym temacie:

    przede wszystkim pa:
    informacja na ten temat jest krótka i wydawałoby sie banalna do zrozumienia - pa pozwala wejść przy przepełnionym serwerze, korzystać z solo kamy, odpalić kolejne konto, dopóki każde poprzednie posiada status premium oraz najważniejsze - zwiększa exp rate z x1 x2 co jest olbrzymim udogodnieniem. płacąc cenę 11.99 euro otrzymujecie w 100% to, co oferuje innova w ramach pakietu. kupując pa nie płacicie za sprawnie działający serwer, brak lagów i inne rzeczy, czym większość argumentuje konieczność obniżki ceny pa. to teoretycznie jest w darmowym pakiecie f2p, jednak nigdzie nie ma informacji, że innova, ncwest czy w ogóle ncsoft obiecuje, że każdemu graczowi gra będzie chodziła płynnie bez problemów. pa jest produktem innovy który nie ma nic wspólnego z ncsoftem i to innova ustala sobie za niego cenę, przy czym produkt ten nie jest żadnym abonmentem, podobnie jak itemki z shopu - kupuje to ten kto chce. cena jest jaka jest i ma na celu jedno - zysk. poważni klienci dla innowy, czyli nolife gracze i osoby pragnce grać na serwerze długi czas i tak kupią pa, a potem w różnych ilościach będą kupować itemki z shopu. gdy skończy się wyścig szczurów cena prawdopodobnie ulegnie lekkiemu obniżeniu.

    bardzo ładnie ktoś opisał sposoby zdobycia pa, więc dla chcącego nic trudnego. ja osobiście uważam, że poświęcenie ok 55 zł nie jest żadnym problemem. jak byłem mały i chciałem kupic komiks spidermana to rezygnowałem ze słodyczy, teraz chcę bawić sie korzystając z pa, rezygnuję z 1 imprezy. ktoś ma inne priorytety, jego sprawa.

    z tego co wiem określenie 'l2j' pojawiło sie chyba po c4, gdy na podstawie tej kroniki privy tworzyły nowsze wersje l2. czyli l2j to imitacja pierwowzoru. jesli l2 innova, która = l2 ncsoft = l2j to co jest pierwowzorem? jakaś inna firma tworzy lineage 2? może l2 to l2j wowa ;p l2 god totalnei zmienił dotychczasowego l2 i nawet sami twórcy nei radzą sobie ze wszystkim. jednak nei oznacza to faila innovy tylko stworzenie niekompletnego produktu przez twórców gry, który na bieżąco jest poprawiany. dodatkowo jak każdy zauważył tylko w złym kontekście, l2 jest starym produktem, a co za tym idzie mało wydajnym. to czy gra będzie chodziłą dobrze, zależy od tego jak bardzo twórca -ncsoft ją poprawi. wszystkie kolejne poprawki nie są żadnym failem bugiem itp, tylko modyfikacjami producenta, które mają na celu przybliżenie obecnego produktu do wcześniej założonego.

    q na pi nie jest żadnym bugiem tylko normalnym elem gry. nie jest failem to, że q ten istniejje na eu podobnei jak na pozostałych produktach ncsoftu, tylko to, że wielu graczy nei dowiedziało się jakie zmiany zaszły w god. płacz, że nukami mozna tam kosac jest nei spowodowany przez innowe tylko przez to ,że gracze którzy grają melasami nie dowiedzieli sie o tym z wielu dostępnych źródeł. swoją droga q ten ma odpowiednik dla wojów.

    jeszcze kwestia czy opłaca sie grać itp itd: to nei jest priv, gdzie przy zwiększonych ratach część graczy osiąga pewien satysfakcjonujący ich poziom i kończą grę. każdy poważny gracz zakłada skończyć grę tutaj z powodów osobistych, które mogę sie pojawić w przyszłości. zdobywanie end game pochłania wiele czasu, a jeszcze więcej zdobycie end game itemów. także bardziej aktywni gracze maja co robić, a mniej aktywni gracze swoim tempem ich doganiaja. regularnei i systematycznie pojawiają sie nowe kroniki, które stawiają nowe cele przed aktywniejszymi graczami, a goniącym ich - ułatwiają grę. dzięki temu, gracz przychodzący na serwer stojący rok czasu wie, że przy systematycznej grze jest w stanie po pewnym czasie bawić sie z najlepszymi.

    podsumowując - wszelkie płacze i lamenty na forum wynikają z niewiedzy, nienależytego przygotowania się do gry na serwerze.
     
  9. Nirvi

    Nirvi User

    Joined:
    06.12.11
    Messages:
    164
    Likes Received:
    6
    jak artykuł z gazety :). masz racje ;p
     
  10. ImpressA

    ImpressA User

    Joined:
    06.12.11
    Messages:
    63
    Likes Received:
    1
    pewnie ze ma. od c4 zawsze były narzekania. nie ciekawi cie dlaczego topowe klany z innych (java, off) serwerow wybrały akurat innove a nie ncsoft?
     
  11. poOkemon

    poOkemon User

    Joined:
    30.11.11
    Messages:
    59
    Likes Received:
    0
    od zawsze były narzekania. nawet na c3 narzekali, że dagery biją przez ściany. sam pamiętam dramy z serwera. gdyby nie było narzekań ze strony comunity te te matoły by nic nie robiły. my narzekamy, a oni starają się nas zadowolić. dlatego wszystko idzie do przodu
     
  12. Bzyk.

    Bzyk. User

    Joined:
    06.12.11
    Messages:
    118
    Likes Received:
    0
    tyle przeczytałem :d
     
  13. Sulik

    Sulik User

    Joined:
    21.12.11
    Messages:
    76
    Likes Received:
    0
    a ja nie rozumiem co was tak cena pa denerwuje :) niema obowiązku płacenia przecież :)
    rozumiem, że cena była by za wysoka gdyby była pobierana za samo granie - a tutaj płaci się za udogodnienie, w skrócie pa jest rozwiązaniem dla leniuszków i ludzi o rozbudowanej ambicji ;p a za lenistwo i ambicje się płaci :)

    problemem nie jest cena, tylko to, że nasze pensje nie są zrównane z zachodnią europą i nigdy nie będą.

    inna sprawa - nie ważne jaka by była cena... i tak znalazła by się duża grupa osób narzekająca na nią :)

    czy pa spowoduje różnice w możliwościach graczy i rozdział na biednych i bogatych ? nie.
    grałem na wielu serwach, na kilku była możliwość dotowania praktycznie wszystkiego i co ? i nawet koleś z wydotowanym pełnym sprzętem a-grade (wtedy max), wyenchantowany etc, i tak jak było trzeba to się składał szybko przez postacie bez dotacji, słabym sprzętem i niższymi levelami. a i zamki dało się odbijać, zdobywać walcząc przeciwko osobą z dotowanym sprzętem - nic trudnego dla chcącego. :)

    a ci co chcą niższych cen - niech po prostu nie kupują pa, potrzeby rynku same wprowadzą najpierw promocje, a później spadek ceny... zresztą nie widzę sensu tutaj płacić za dodatkowy exp i tak w pewnym momencie gry nawet x2 nic nie da ;) a do tego momentu na x1 na tej kronice idzie się zajebiście szybko.
     
  14. Umbarabumba

    Umbarabumba User

    Joined:
    07.12.11
    Messages:
    468
    Likes Received:
    0
    1. opierdol adene na allegro
    2. kup za te pieniadze pa
    3. profit?
     
  15. Naito

    Naito User

    Joined:
    05.12.11
    Messages:
    620
    Likes Received:
    152
    co racja to racja ;)
     
  16. keepitreal

    keepitreal User

    Joined:
    20.12.11
    Messages:
    8
    Likes Received:
    0
    cena byla by ok gdyby korzysci z posiadania pa były odpowienie , prosty przyklad ktos kupi pa na miesiac a taki sps ktorym gram w jeden dzien stracilem nim cale vitality , wiec na co mi to glupie pa skoro bede musial placic kolejne pieniadze zeby uzuzpelnic vitality oo bez sensu.
     
  17. Sulik

    Sulik User

    Joined:
    21.12.11
    Messages:
    76
    Likes Received:
    0
    nie mając vitality i tak z pa masz więcej exp niż bez pa ;) a vitality spada w zależności od lvl moba/postaci, a nie od exp ;)
     
  18. keepitreal

    keepitreal User

    Joined:
    20.12.11
    Messages:
    8
    Likes Received:
    0
    niewazne od czego jest zaleźne obniżanie vitality , ważne że w 1 dzień jak troche sie pogra pojdzie caly pasek vitality.
     
  19. Sulik

    Sulik User

    Joined:
    21.12.11
    Messages:
    76
    Likes Received:
    0
    ale pójdzie też bez pa ;)

    dodatkowo vitality system jest wymysłem innych mmo (nowszej generacji); system vitaliti z założenia pozwala utrzymać level graczy na zbliżonym poziomie bez względu na ty co grają 24/24 czy tez raz w tygodniu; ci co grają raz w tygodniu dostają bonus do expa, ci co grają non stop nie mają takiego bonusa, przez co bez względu na to czy gra się bardzo dużo czy mało, można osiągnąć podobny poziom w podobnym czasie.

    jest to i w wow i w warhammer online i pewnie w wielu innych produkcjach ;) więc dziwi mnie czepianie się tego, że pasek vitaliti w jeden dzień się kończy - jak ma się skończyć ;] i takie jest założenie ;)
    przestańcie porównywać serwer do "serwerów o rate x999" ;)
     
    Last edited by a moderator: Dec 26, 2011
  20. Therminius

    Therminius User

    Joined:
    04.12.11
    Messages:
    38
    Likes Received:
    1
    dużo grono osób przyszło na serwer z privów czy to l2j czy tez starsze kroniki l2off etc i cierpicie na przypadłość jak ją nazwę "priv hiv" oczekujecie gruszek na wierzbie, płaczecie jak dzieci że ktoś ma vit ktoś nie i że kogoś stać na pa a was nie itd a jeszcze do tego nakręcacie innych swoim durnym gadaniem. a zapominacie że część z was kupowało recki na a grade/sgrade itd w dotacjach itd czasem płacąc kilka(dziesiąt/set) zł czy to na l2ex, existence(rip), l2dex itd.

    część osób kupi pa bo mało czasu na grę posiada, ktoś inny kupi z zazdrości o innych albo by się szybko wykoxać itd, ja osobiście uważam że to co pa oferuje nie ingeruje znacząco w gre(300% bonus od vita i exp x2 i praktycznie nic więcej) , a co do ceny no cóż jedni zapłacą inni nie w majątki nie wnikajmy, ale z ceną lekko przegięli biorąc pod uwagę że ponad połowa serwa to graje uboższe tj w których 10-15euro to nie na godzinę jak w niemczech ale cała dniówka.

    swoją drogą zastanawiam się jak to będzie z siege gdy serwer będzie najbardziej oblężony to co z osobami bez pa i ich obecnością na siege xd
     
    Last edited by a moderator: Dec 26, 2011
Thread Status:
Not open for further replies.