1. Discord Support team Facebook l2central.info

Piki Hamony

Discussion in 'Archive 2.0' started by thalini, Mar 13, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. thalini

    thalini User

    Joined:
    08.12.11
    Messages:
    17
    Likes Received:
    0
    traktowanie nas przez adminów tegoż serwera jest skandaliczne. informacja o wprowadzeniu plików harmony o godzinie 23:11 jest objawem typowego lekceważenia graczy. wiadomo że nowa kronika wprowadza dość znaczące zmiany w grze. chociażby drop z questa na istinie. część graczy takich jak ja mających 90 lvl nie zdążyło zrobić tego questa. ( ja mam go nawet pobranego). w tym momencie jesteśmy po prostu poszkodowani, bo gdyby taka informacja była zamieszczona przynajmniej 2 dni wcześniej, duża część graczy spokojnie by go zrobiła . a pozostali gracze mający 88 lub 89 lvle zdążyliby dobić ten lvl. wiadomo także że teraz wycraftowanie jakichkolwiek przedmiotów będzie wiązało się z większą ilością matsów. nie no jestem tak zajeżony że poezja. mam nadzieje że przy następnych znaczących zmianach gm poinformuje nas wcześniej, abyśmy mogli na spokojnie porobić pewne rzeczy i nie byli tak bardzo stratni, i w jakiś sposób zrehabilitują się za zaistniałą sytuację. kurna jestem w plecy kletę i spodnie serapha i to mnei doprowadza do białej gorączki ,
     
    Last edited by a moderator: Mar 13, 2012
  2. Nirvi

    Nirvi User

    Joined:
    06.12.11
    Messages:
    164
    Likes Received:
    6
    egoistyczne podejscie. a co z graczami ktorzy nie maja szansy nawet na latwe zdobycie pierwszej nowej zbroi na 85 lvlu? on innovy roznisz sie tylko tym, ze nie mozesz o niczym decydowac :)
     
  3. Thaela

    Thaela User

    Joined:
    28.11.11
    Messages:
    66
    Likes Received:
    0
    trzeba było przeczytać patch note harmony, który był dostępny chociażby na stronie ncsoftu, bo wprowadzili harmony tydzień temu. z tego by wynikało, że u nas też lada chwila wejdzie nowa pod-kronika (czy jak to nazwać). mnie brakuje 22% do 90 lv i jakoś nie robię qq.
     
  4. Fenris

    Fenris User

    Joined:
    03.12.11
    Messages:
    607
    Likes Received:
    6
    heh serio?
    zawiążcie jakieś stowarzyszenie(osoby pokrzywdzone) i sobie popłaczcie razem.
    nie zrobiłeś, twój problem. od powstania serwera minęły 3 miesiące(ponad) nawet przy moim nieregularnym graniu tzn 1-2 godzinki dziennie byłem w stanie wbić 90+ lvl.
    co do zmiany nagród z questów. dobry pomysł bo i tak na cholerę ci r95 podczas gdy masz 90 lvl ? zanim te 5 lvl wbijesz to minie kolejne 3 miesiące gdzie r95 będzie od zarypania w ah.
    pewne rzeczy trzeba przewidywać :)
     
  5. Psycho

    Psycho User

    Joined:
    04.12.11
    Messages:
    25
    Likes Received:
    0
    zanim ja dobiję do 95 to max level będzie 150,a seraph sety będą dostępne w sklepie jak shoty b i a teraz ;) so who cares ;)
     
  6. mus1ek

    mus1ek User

    Joined:
    09.12.11
    Messages:
    126
    Likes Received:
    0
    na forum nie jednokrotnie pojawiały sie informacje ze, harmonia bedzie szybciej niż to sobie wyobrażamy. ci co mają łeb na karku zdążyli się już odpowiednio przygotować do wejścia nowego update. osobiście po dotarciu do mnie informacji ze, harmonia zmierza na nc west, zaczołem się ograniać i przygotowywać bo byłem pewiem ze, za max 2 tyg, bedziemy mieli ją i my.. cieszę się z znerfowania rewardów za q, l2 stawało się po prostu za łatwe.. cmon na c4 trudniej było zdobyć b graty niż tutaj r99.
     
  7. poOkemon

    poOkemon User

    Joined:
    30.11.11
    Messages:
    59
    Likes Received:
    0
    czyli co teraz serpah sety będzie ciężej zdobyć?
    mógłby mi ktoś przytoczyć kilka głównych zmian dot. tych quest rewardów?
     
  8. mus1ek

    mus1ek User

    Joined:
    09.12.11
    Messages:
    126
    Likes Received:
    0
    główne zmiany to to że:
    -itemki i pounche będą dropić rzadziej niż poprzednio
    -nie będzie questów dających całe itemy (np. za proofy z trajana już nie będzie można wybrać całego weapona a jedynie reckę na tę broń, to samo tyczy się nursery i daily na gog.
    -chyba najważniejsze dla ludzi: wcześniej po zabiciu istiny dostawało się klatę+spodnie wybranego seta seraph - teraz będzie się dostawało jedynie mało użyteczną branzoletkę
    -za zabicie octaviusa dostawało się wybraną klatę r99 a za zabicie baloka spodnie r99, teraz tych revardów już nie będzie
    -ilość potrzebnych matsów do crafta wzrośnie co oznacza wzrost cen itemów gdyż matsy głównie pozyskiwało się z crystalizacji mniej potrzebnych tanich itemów jak części immortal, a teraz jak wspomniałem wcześniej będą radziej dropic a do tego matsów będzie potrzebnych więcej.
     
  9. Nirvi

    Nirvi User

    Joined:
    06.12.11
    Messages:
    164
    Likes Received:
    6
    czyli spoil znowu bedzie uzyteczny? ^^
     
  10. Razzly

    Razzly Banned

    Joined:
    17.12.11
    Messages:
    2,460
    Likes Received:
    248
    najpierw każdy wrzeszczał że chce update a jak sie okazało że wiecej zabiera niż daje to nagle wszyscy by chcieli ten update za rok. dziwicie się że innova nie podała daty wcześniej niż wczoraj? jakby tak zrobili to forum by było zasyfione temata "why so fast" "we dont want harmony" :d
     
  11. thalini

    thalini User

    Joined:
    08.12.11
    Messages:
    17
    Likes Received:
    0
    nie egoistyczne podejsćie, tylko właśnie chodzi mi o to że na stronie nc softu napisali iż będą u nich wprowadzane nowe pliki a nasi admini nic o tym nie wspomnieli. i tylko o to mi chodzi , bo gdyby uprzedzili więcej osób byłoby w stanie pewne rzeczy porobić. ja nie chodzę na stronę nc softu czy na tamto forum, bo wychodzę z założenia że po to jest ta stronka i to forum aby tego typu informacje można byłoby wyczytać. owszem wprowadzili tydzieńtemu , ale zobacz kiedy poinformowali swoich graczy o tym że będzie harmony wprowadzona. mam kolegów tam grających i o zmianach wiedzieli wcześniej. fenris mam prośbę czytaj ze zrozumieniem bo ja mam wbity 90 lvl, nawet byłem na istinie ale niestety nie wyszło. nie spieszyłem się bo nie było takiej potrzeby. dlatego powtórze jeszcze raz chodzi mi tylko o to aby gracze byli informowani o istotnych zmianach wcześniej a nie traktowani w taki sposób.
     
    Last edited by a moderator: Mar 13, 2012
  12. TheFremenTank

    TheFremenTank User

    Joined:
    06.03.12
    Messages:
    13
    Likes Received:
    0
    po części tak. "po części" bo podobno z questów, poza receptami, będzie także można materiały wyciągać.

    dokładnie tak. z resztą - każdy kto chciał miał wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się na wejście harmony. choćby skupując sprzęt na rynku póki jeszcze był tani. jak dla mnie - ten cały craft to zmiana w dobrą stronę, no ... za łatwo było po prostu. jedyne co mi się nie podoba, to fakt, że harmony wprowadzone bez działającego mentoringu jest ciosem dla nowych graczy (brak free sprzętu r dla mentee). nie dość, że innova nie prowadzi kampanii promocyjnej celem przyciągnięcia nowych graczy, to jeszcze robi im "pod górkę".

    o samym nursery nie widziałem nic w changelogu, więc całkiem możliwe, że akurat spodnie/klaty immortala będzie się nadal dało wyciągać stamtąd w całości.
     
  13. Nirvi

    Nirvi User

    Joined:
    06.12.11
    Messages:
    164
    Likes Received:
    6
    thalini przeczytaj swoj 1 post jeszcze raz, i zobaczysz skad moj wniosek.
     
  14. mus1ek

    mus1ek User

    Joined:
    09.12.11
    Messages:
    126
    Likes Received:
    0
    innova nie decyduje o tym jakie zmiany zachodzą w l2, musimy się pogodzić z wizją skośnookich czy tego chcemy czy nie x)
     
  15. thalini

    thalini User

    Joined:
    08.12.11
    Messages:
    17
    Likes Received:
    0
    owszem napisałem że jestem w plecy bo czekałem na pozostałych w cp, chcieliśmy istine zrobić klanowo. i twoje podsumowanie że jest to egoistyczne podejście ma się do mojej wypowiedzi jak pięść do oka. mnie chodzi tylko i wyłącznie o rzetelną informacje dla graczy. sporo osób ma robi dotacje na serwer, więc mają prawo czuć się zniesmaczeni tym, iż nie zostali poinformowani o tak istotnych zmianach,
     
  16. thalini

    thalini User

    Joined:
    08.12.11
    Messages:
    17
    Likes Received:
    0
    oczywiście że tak tylko będę powtarzał do znudzenia , po to jest forum aby gracze wiedzieli o zmianach od innovy a nie na stronach nc softu.
     
  17. mus1ek

    mus1ek User

    Joined:
    09.12.11
    Messages:
    126
    Likes Received:
    0
    no tak.. ale kto ufa innovie jeżeli chodzi o przekazywanie informacji? x) ja osobiście już całkowicie straciłem to zaufanie x)
     
  18. TheFremenTank

    TheFremenTank User

    Joined:
    06.03.12
    Messages:
    13
    Likes Received:
    0
    ale przecież już z miesiąc temu innova informowała na forum, że harmony wejdzie "szybciej niż nam wszystkim się wydaje". ostatnie patche i poprawki wprowadzane były u nas z tygodniową różnicą w stosunku do serwerów ncs. wiedząc, że na ncs harmony pojawiło się już w ubiegłym tygodniu - było do przewidzenia, że za tydzień-dwa pojawi się i u nas. nie trzeba było się obijać i czekać na resztę klanu/cp, tylko mykać zadania. w mojej gildii już od dawna wisiało info, że za niedługo wejdzie harmony i by każdy kto tylko może - farmił sprzęt bądź skupował go z rynku. sam jesteś sobie winien tak na prawdę. po prostu będziesz musiał ten sprzęt złożyć - tak jak wszyscy inni obecnie grający poniżej 90 lvlu. i tak jak wszyscy, którzy przygodę z l2 dopiero będą zaczynać. poszkodowany? niesądzę.

    z kolei, że nie było nigdzie podanej oficjalnej informacji, no ... nie dziwię się. z jednej strony masa graczy wrzeszczała i domagała się harmony, z 2giej strony - gdyby oficjalnie ogłoszono jej wejście, zaraz pojawiłby się turbo-flame na forum w stylu "nie wprowadzać jeszcze", "za miesiąc wprowadzić", "za rok", "już, teraz". z resztą ten patch to celowa zmiana ze strony skośnookich - by sprzęt wreszcie zyskał jakąś wartość, poza symboliczną. ciągłe zalewanie rynku tanim sprzętem z zadań po prostu by go zniszczyło, patrząc długofalowo. im mniej wygenerowanych przez questy itemów, tym lepiej. im szybsze wejście, tym lepiej. niezapowiedziane wprowadzenie? jeszcze lepiej - nie dość, że brak flame pomiędzy samymi graczami, to jeszcze nikt na siłę nie "dosprintował" do tych zadań by jeszcze bardziej pogrążyć rynek serwera.

    może i zagranie faktycznie nieco niefair (biorąc pod uwagę brak oficjalnego info), ale skuteczne.
     
    Last edited by a moderator: Mar 13, 2012
  19. mus1ek

    mus1ek User

    Joined:
    09.12.11
    Messages:
    126
    Likes Received:
    0
    prawdę mówiąc tych dobrych stron updatu też trochę jest, zaczynając od nowej dziennej instancji z całkiem sporym expem za ukończenie x)
     
  20. thalini

    thalini User

    Joined:
    08.12.11
    Messages:
    17
    Likes Received:
    0
    powiedz mi tylko pod jakim kątem skuteczne???
    inovva nie ma wpływu na to co robią koreańczycy, to jest inny temat. tu chodzi tylko i wyłącznie o informacje. zauważ że jak nc soft wprowadzał harmony to gracze byli o tym uprzedzeni , a tu dupa cisza. odnośnie kwesti koreańczyków, hmm zmiany i owszem byly konieczne ale w moim odczuciu poprzez zmmniejszenie dropu a nie zmiany w questach. jeżeli już wymyślili dany quest to ta zmiana jest bardzo nie w porządku wobec wszystkich graczy którzy już maja postacie , czy to na 1 lvlu czy na 89. vbo wychodzi na to iż ci co mieli więcej czasu ( nie wspomne już o dotacjach) są bardziej uprzywilowani od pozostałych. ale to jest odrębny temat nie związany z moim postem. ja tylko chce być uprzedzany przez gm-ów o zmianach .. harmony nie jest zwykłym patchem korygującym bugi.
     
Thread Status:
Not open for further replies.