1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Discord Support team Facebook l2central.info

Piki Hamony

Discussion in 'Archive 2.0' started by thalini, Mar 13, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. TheFremenTank

    TheFremenTank User

    Joined:
    06.03.12
    Messages:
    13
    Likes Received:
    0
    odpowiedź masz w powyższym poście, czytaj nieco uważniej :
    nieco rozwijając:

    gdyby to ogłoszono z wyprzedzeniem (powiedzmy tygodniowym) - masa graczy na siłę cisnęłaby do tych questów w przeciągu tego tygodnia. na szczęscie nie dano im na to szansy. co za tym idzie - rynek gry nie uległ jeszcze większemu (niż obecnie) zniszczeniu, na skutek zalania go tanim sprzętem (to samo tyczy się po prostu dozbrojenia obecnie grających). w dodatku nie pogłębiono przepaści między nowymi graczami, a obecnymi. im mniej na serwerze przedmiotów wygenerowanych z tych zadań - tym po prostu lepiej.
     
  2. thalini

    thalini User

    Joined:
    08.12.11
    Messages:
    17
    Likes Received:
    0
    niestety dla mnei to piszesz głupoty . właśnie gdyby gracze jak to napisałeś na siłę cisneli lvle to nie byłby takiej różnicy miedzy graczami. zobacz jaka teraz jest przepaść między tymi co zdążyli i mają sprzęt a tymi co teraz będą go z wielkim trudem expić. po drugie zawsze gdy była wprowadzana nowa kronika, bo to nowa kronika, to powinniśmy być uprzedzeni. napisz mi tylko jaki masz lvl ok?
     
  3. Fenris

    Fenris User

    Joined:
    03.12.11
    Messages:
    607
    Likes Received:
    6
    hahahah objaw wrodzonego komunizmu :)
    jak inni popijali cole to tobie wpierdzielali do głowy marksa i lenina ?
    stary nic nie jest sprawiedliwe - zawsze będzie ktoś kto ma więcej co nie znaczy że umie tego używać :)
    wiec ogarnij się przestań męczyć dupy i jak ci sie nie podoba zawsze możesz iść w piździec :)
     
  4. TheFremenTank

    TheFremenTank User

    Joined:
    06.03.12
    Messages:
    13
    Likes Received:
    0
    no, nie wiem jak ci to zinterpretować byś zrozumiał, skoro sam właśnie przyznałeś mi rację, jednocześnie twierdząc, że "piszę głupoty". :)

    jest różnica między tymi, co załapali się na ten sprzęt z zadań, a tymi, którzy będą go dopiero składać - dokładnie jak piszesz. i teraz - gdyby ludzie docisnęli tego sprzętu na szybko jeszcze więcej, bo ogłoszono oficjalnie wejście harmony - różnica między obecnymi, a nowymi graczami byłaby przecież jeszcze większa. przecież to oczywiste. :) dlatego bardzo dobrze, że wprowadzono harmony "po ciuchu", bo tej przepaści między nowymi graczami, a obecnie grającymi nie pogłębiono. :)

    ja mam tylko 88 lvl, nie wykonałem tych questów. i jak najbardziej popieram to co innova zrobiła. :)
     
  5. thalini

    thalini User

    Joined:
    08.12.11
    Messages:
    17
    Likes Received:
    0
    fenris jak masz pisać tego typu rzeczy to najlepiej będzie jak nie będziesz się wogóle wypowiadał. zachowaj trochę kultury jeżeli rozumiesz co mam na myśli (w co wątpię). jest takie przysłowie panie fenris : nie zniżaj się do poziomu idioty bo cie pokona doświadczeniem, dl;atego nie zniżę się do twojego poziomu i zakończę już dyskusję z tobą . thefrementank i tu się z tobą niestety nie zgodzę, zobacz co teraz się stało na serwerze. ceny serapha podskoczyły i będą jeszcze rosły. ludzie którzy wyfarmili z różnych lokacji ten sprzęt oddalą się od innych w expresowym tempie. ta różnica według mnie jeszcze się powiększy. jest sporo fajnych rzeczy i to mi się podoba , ale sposób postępowania nie. dalej będę się upierał że o tego typu zmianach powinniśmy zostać powiadomieni tak jak miało to miejsce na nc sofcie.
     
  6. TheFremenTank

    TheFremenTank User

    Joined:
    06.03.12
    Messages:
    13
    Likes Received:
    0
    najbardziej łopatologicznie jak potrafię. gdyby innova poinformowała o wcześniejszym wprowadzeniu harmony, z wyznaczeniem oficjalnej daty (bo o samym wprowadzeniu poinformowała, tylko data nie padła) - ludzie, którzy ten sprzęt już wyfarmili oddaliliby się od innych, tak jak to ma miejsce teraz (co z resztą przyznałeś). z tą różnicą, że gdyby data została oficjalnie podana - tych "niesprawiedliwie" oddalających się osób byłoby jeszcze więcej niż jest teraz, gdyż część by się jeszcze dozbroiła sprintem "na szybko". to z pewnością nie wyszłoby serwerowi na dobre i nie ma pod tym zwględem co polemizować. wprowadzając harmony bez podania oficjalnej daty przynajmniej ograniczyli w pewnym stopniu grono osób "uprzywilejowanych", które odskoczą od reszty.

    jeśli jeszcze coś jest tu dla ciebie niejasne, to nie wiem jak ci to wytłumaczyć. chyba, że po prostu boli cię to, że nie załapałeś się do tej "uprzywilejowanej" grupy i będziesz musiał tyrać jak każdy nowy gracz zaczynający przygodę z core/aria, a dobro samego serwera masz głęboko w d****.
     
  7. Fenris

    Fenris User

    Joined:
    03.12.11
    Messages:
    607
    Likes Received:
    6
    zgadzam się z tym panem w zupełności!
    obecny system jest zajebiaszczo lepszy( bo kto widział full itemsy z łatwiutkich questów - szczególnie seraphy tj r95 na 90 lvl) obecnie to już lepiej wygląda chociaż wg mnie lekko przegieli z matsami ale możliwe że dzieki temu spoil się teraz będzie opłacał.
    tylko nie czaje jednego, boli go że ktoś sobie wyfarmil z questa z istiny r95? no to ma klate i spodnie ciut łatwiej bo musi tylko dofarmic/docrafcić reszte. czy boli go że nie ma z kim tego robić?
    stary opanuj się płakanie na forum nikomu na dobre nie wyszło :d
     
  8. thalini

    thalini User

    Joined:
    08.12.11
    Messages:
    17
    Likes Received:
    0
    z tymi podtekstami i łopatologią to sobie daruj, bo ja w stosunku do ciebie nie stosuje chamskich przytyków . powołujesz sie na nc soft, hmm to weź pod uwagę że gracze na tamtych serwerach zostali wcześniej poinformowani o zmianach i tylko o to mi idzie. też jestem zdania że full itemy za łatwo wypadały i powinno się to zmienić, co nie zmienia mojego zdania w kwesti informowania graczy o zmianach na serwerze. ten temat nie ma na celu opisywanie kwestii zmian na serwerze i ich słuszności. jeżeli już koreańczycy tworzyli zmianę to mogli wziąć pod uwagę że sporo graczy posiada już powiedzmy sety serapha i zrobić z niego low 95 zbliżonego do immortala ale trochę gorszego od twilighta, ale to są już gdybania i nie mają nic wspólnego z rzetelnym traktowaniem graczy oraz informowaniem o tym co się tu dzieje.
     
  9. Eska

    Eska User

    Joined:
    24.11.11
    Messages:
    1,726
    Likes Received:
    11
    witam,

    od bliska ponad miesiąca na forum krążą tematy: "kiedy będzie harmny", "czemu w korei jest już harmony a u nas nie" -- na te odpowiedzi była udzielana odpowiedź "o wiele szybciej, niż wam się wydaje"
    update harmony miało być lada tydzień, więc i o to jest, oczekiwane, jak wszyscy wiedzieli "o wiele szybciej, niż wam się wydaje".

    na forum były udzielone informację, patchnotes były rozsiane po całym internecie, po większych portalach lineage 2 i nawet na ncwest, co za tym (logicznie) idzie, jak i ncwest, także i my.
     
  10. TheFremenTank

    TheFremenTank User

    Joined:
    06.03.12
    Messages:
    13
    Likes Received:
    0
    1. ale gdzie ja się powołuję na ncw względem informowania na innovie? daleki jestem od powoływania się na serwer, na którym 90% to boty i na którym można sobie za kasę zrobić full eq na +15. ncw nie jest tutaj autorytetem w najmniejszym stopniu ... jeżeli dla ciebie jest, to sorry. :) tyle napisałem, że updaty wszelakie zarówno u nich, jak i u nas są wprowadzane mniej więcej w tym samym czasie. to, że oni ogłosili dokładną datę wprowadzenia harmony nie znaczy, że innova musi - wystarczy, że poinformowali, że wprowadzą w najbliższym czasie.

    2. nie stosuję "chamskich przytyków". po prostu męczy mnie pisanie po kilka razy tego samego. szczególnie, że sam później piszesz dokładnie to samo. tyle, że wysnuwasz jakiś wniosek z kosmosu o "niesprawiedliwości" i rosnącej przepaści między graczami na skutek odcięcia od łatwych itemów ... na co receptą według ciebie jest wygenerowanie jeszcze większej ilości łatwych itemów (poprzez ogłoszenie daty wprowadzenia) - bez komentarza.

    3. innova nie miała obowiązku podawać dokładnej daty wprowadzenia (pewnie sami jej na 100% nie znali). nie podała nawet daty przybliżonej, co według mnie tylko pomoże serwerowi długofalowo. nie podoba ci się, że nie podali dokładnej daty? trudno, nie załapałeś się na free-itemki. przyczyniłeś się przy okazji do "zmniejszenia przepaści między graczami". z resztą każdy, kto ma choć trochę oleju w głowie - odkąd tylko pojawiło się info o wprowadzaniu harmony, przygotowywał się ingame na ten dodatek.

    pozdrawiam serdecznie i bez "chamskich przytyków". :)
     
  11. RedWind

    RedWind User

    Joined:
    25.02.12
    Messages:
    551
    Likes Received:
    46
    feneris :) od razu widać co sobą reprezentujesz :) pewnie siedzisz jak ciul w domu latasz biała elfką w mini i sobie.... :d ! masz jakieś niepowodzenia życiowe to nie wyładowuj się tutaj nad ludźmi :d tylko z całej siły najlepiej przypie.... w monitor czołem ! nie będziesz od tego mądrzejszy ale może przynajmniej załatwisz monitor niczym maciej mzk i przez kilka dni dasz światu spokój :d
     
  12. mitsubishi

    mitsubishi User

    Joined:
    27.02.12
    Messages:
    815
    Likes Received:
    241
    @ thefrementank - nie męcz się kolego, niektórym nie przetłumaczysz pewnych rzeczy, jak się uprze, to będzie powtarzać swoją "rację" jak mantrę...

    co do tematu... lubię takie nieszkodliwe niespodzianki ;) zrobiłam co miałam zrobić przed wprowadzeniem zmian, tym z cp co się nie udało- pomogę jak tylko będę mogła i dalej będziemy szczęśliwi ;)

    pozdrawiam,
    mitsubishi [niszczycielka cps i ally... chyba ;p]
     
  13. Fenris

    Fenris User

    Joined:
    03.12.11
    Messages:
    607
    Likes Received:
    6
    nie mam pojęcia dlaczego mnie obrażasz - ale luz świadczy to o tobie. poza tym nazywam się fenris (napisz to sobie na kartce)i niepowodzeniem życiowym było ze sie tu pojawiłeś to na pewno.
    stary grasz na serwerze aria - nie dziwie się że jesteś taki zdenerwowany plus twój angielski(z twoich postów) jest gorszy niż cyganki pod dworcem w warszawie. wnioskuję więc że masz naście lat i jedyną zabawą dla ciebie jest granie na dziewiczym serwerze gdzie możesz w samotności bić mobki. do tego nie mam pojęcia co masz do elfek ale cóż są to jedyne kobiety jakie widzisz w ciągu dnia :)
    pozdrawiam gimnazjalne rejony arii.
     
  14. mus1ek

    mus1ek User

    Joined:
    09.12.11
    Messages:
    126
    Likes Received:
    0
    like a kids x)

    prawda jest taka, że w kwestii oficjalnych informacji nie możemy ufać w 100% innovie bo to nie pierwszy raz kiedy wchodzi duża zmiana bez żadnej zapowiedzi x) druga sprawa to ceny - ludzie płaczą jak to wzrosły ceny twilight.. to dopiero pierwszy dzień! nie ma możliwości aby pierwszego dnia po update były stabilne ceny na rynku, poczekajcie pare tyg, wszystko się będzie normować.
     
  15. Razzly

    Razzly Banned

    Joined:
    17.12.11
    Messages:
    2,460
    Likes Received:
    248
    [​IMG]
     
    Last edited by a moderator: Mar 14, 2012
  16. Kardrigern

    Kardrigern User

    Joined:
    29.11.11
    Messages:
    44
    Likes Received:
    0
    @fenris -zachowuj się, ludzie tu normalnie chcą podyskutować, a ty tu jakiś flame z dupy urządzasz, ogarnij się trochę :(

    @innova -informacje o wszelkich zmianach powinny być przekazywane dokładnie, a nie jakieś przybliżone terminy, tego wymaga szacunek dla klientów i nie widzę tu żadnego usprawiedliwienia dla takiego zachowania. obawa przed reakcją graczy? płacz na forum? to ma być usprawiedliwienie dla braku informacji, skoro tak, to po co w ogóle o tym informowaliście, nawet te parę godzin wcześniej? i to nie jest pierwszy raz kiedy innova pokazuje gdzie ma graczy i ich opinie, - dla mnie to jest totalny brak profesjonalizmu...

    @ zmiany w nowym dodatku - jak tak się rozejrzałem to one są na plus a nie na minus, zwiększenie znaczenia craftu jest bardzo dobrym rozwiązaniem, a o sprzęt wcale nie musi być ciężej, a wręcz prościej tylko trzeba pomyśleć i pokombinować (a w tym polacy są dobrzy :) )

    to jest moja osobista opinia do której mam prawo i mam głupią acz zawsze nadzieję, że nie sprowokuje ona trolli do flameu :p
     
  17. TheFremenTank

    TheFremenTank User

    Joined:
    06.03.12
    Messages:
    13
    Likes Received:
    0
    jeśli chodzi o itemy/craft - bardzo dobra zmiana w mojej opinii.

    natomiast jeśli chodzi o gromadzenie materiałów/lvlowanie - bardzo znaczący krok w stronę casuali. w dodatku (w mojej opinii) wypaczający mocno sens całej gry. poszliśmy baaardzo w stronę gry bazującej na instancjach:

    1. z samej nowej instancji postać na 85 lvlu może wyciągnąć ponad 15% dziennie w +/-1h.
    2. zebrać kryształy r na shoty? - nursery.
    3. zebrać materiały (przynajmniej część) na craft - terodor itp.
    4. jak komuś zostanie trochę czasu - może sobie myknąć swamp/mm/soa dla dodatkowego zarobku/expa.

    w zasadzie jak tak rozmawiałem ze znajomymi i szacowałem otrzymywane ilości %, to tak na prawdę można zrobić 99lvl bez wychodzenia w ogóle z miasta po 85 (lub krótka wycieczka do instancji jak nursery). obawiam się, że open pvp może na tym znacznie ucierpieć. ale zobaczymy jak to będzie w praktyce.
     
    Last edited by a moderator: Mar 15, 2012
  18. MewaX

    MewaX User

    Joined:
    29.11.11
    Messages:
    10
    Likes Received:
    0
    2 centy ode mnie.

    większą winę zrzucił bym na ncs, którzy dali ciała już na samym początku tworzenia systemu kraftu i dropu w god. od początku gry w l2 (c1 c(n+1), ct ...) , zawsze ale to zawsze było ciężko z złożeniem top sprzętu. tu mamy do czynienia z nieświadomością czynu jakiemu ulegli twórcy ncs. stworzyli l2 przyjazne graczowi, gdzie został zaniżony poziom uzyskania, jakiego kol wiek sprzętu do poziomu "domowego przedszkola". jak widać odczuli to wszyscy. na przykład: dysbalans poziomu sprzętu na serwerze. moim zdaniem jest to chwilowe i kwestia czasu, a wszystko wróci do normy. takie mam odczucia.
    problem można byłoby rozwiązać, za sprawą migracji sprzętu na niższy lvl, ale to dopiero uraczymy w tauti, no i też (chyba) za późno.

    co do polityki innovy - nie było to profesjonalne posunięcie.

    powodów do narzekania można znaleźć wiele i na 100% będziemy mieli dużo, dużo więcej.

    aha ... jak już zmieniane są reguły gry, w trakcie gry, to zawsze powinny być one na korzyść gracza - klienta.
     
  19. mus1ek

    mus1ek User

    Joined:
    09.12.11
    Messages:
    126
    Likes Received:
    0
    dla niektóych to na korzyść dla niektóych na niekorzyść - nie da się dogodzić wszystkim ^^
    osobiście po 2ch dniach spedzonych z harmonią widze że, żle i tak nie będzie - przykładowo taka fortuna czesto dropi spodnie seraph (często nawet po 2 sztuki na instancję) a i okazyjnie klaty także, znajomemu heavy wpadła x)
     
  20. Fenris

    Fenris User

    Joined:
    03.12.11
    Messages:
    607
    Likes Received:
    6
    dokładnie z speziona bronie leca + itemsy do tego fortuna daje też ładne dropy r95... więc nie ma co się pruć :p
    a ten craft obecnie fajna sprawa w wiekszosci przypadkow full itemy wychodza :d
     
Thread Status:
Not open for further replies.