1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Discord Support team Facebook l2central.info

Healer

Discussion in 'Archive 2.0' started by Jednooki, Jun 27, 2017.

  1. Jednooki

    Jednooki User

    Joined:
    26.06.17
    Messages:
    14
    Likes Received:
    0
    Myślałem żeby grać Bishopem, nie chcę jakoś ordynarnie grać tylko prawdopodobnie w weekendy. Dlatego zależy mi na postaci deficytowej, żeby szybko znaleźć party a wiadomo że healerzy poszukiwani zawsze. Też z kolei nie chce być tak zależny od party, w razie nie będzie nikogo wieczorem żebym mógł chociaż sam pofarmić.
    Na każdym serwerze jest inaczej. Nie wiem jak tutaj, który healer najbardziej odpowiedni? Na pewno Bishop sprawdzi się w początkowym farmieniu solo, na nieumarlakach. Pamiętaj też że w late ma potężne leczące i masowe wskrzeszenie, którego w pełnym potencjale nigdy nie wykorzystałem. Ale też temat niżej czytałem że najlepszy healer jest z dark elfa.​
    Grałem w L2 parę lat temu i tylko kilka miesięcy, więc moja wiedza jest nieco ograniczona.​

    Dzięki za odpowiedź.​

    Jeszcze że tak zapytam.. jaki jest exp na Core a jaki na Ramonie? I który serwer bardziej żywy dla party?​
     
    Last edited: Jun 27, 2017
  2. Shanique

    Shanique User

    Joined:
    29.11.11
    Messages:
    769
    Likes Received:
    242
    To co czytałeś w tamtym temacie to wskazówki dla "profesjonalistów", taka wyższa szkoła kombinowania i kreowania postaci z najlepszymi statami pod PVP.
    Dla nowicjusza nie mają one większego sensu póki nie nauczysz się grać na nowej kronice. Osobiście poradziłabym ci wybranie jakiegoś dobrego DD pod PVE, żeby zapoznać się z grą i jej "nowymi" zasadami. Buff od NPC masz do 90 lvl, czy jakoś tak (poprawcie mnie jeśli się mylę), sam lvl wbija się bardzo szybko robiąć chain questy, dostajesz też cały sprzęt po drodze aż do R85, więc tym się nie musisz martwić.

    Na Core i Ramonie jest dokładnie taki sam exp (x1), dokładnie ta sama kronika, różnica polega na tym, że Core stoi już od jakiś 6 lat, a Ramona od kilku miesięcy.
     
  3. Naito

    Naito User

    Joined:
    05.12.11
    Messages:
    620
    Likes Received:
    152
    Jak zrobisz z dark elfa to nadal będziesz mógł być Cardinalem czyli Bishopem za sprawą Chaos Essence. Różnica tylko taka, że dzięki temu będziesz miał bardzo dobrego skila, który posiada tylko czarny elf. Tak zrobiony healer to chyba najlepszy możliwy healer. Warto nie uczyć się też buffów po przebudzeniu, wyjątek taki zielony co daje stun resist go raczej sie trzeba nauczyć.
     
    Last edited: Jun 27, 2017
  4. Jednooki

    Jednooki User

    Joined:
    26.06.17
    Messages:
    14
    Likes Received:
    0
    Dzięki za odpowiedzi.

    Kiedyś na Existence (z jakieś 10 lat temu) miałem necro i tyrka, i szczerze mówiąc nie jarało mnie latanie za minionami ani pvp. 3 lata temu wróciłem do L2 i zrobiłem sobie Bishopa i spoko się grało dopóki nie padł mi komp.
    Tak rzeczywiście myślę sobie czy zaczynać DD, czy od razu iść w healera, ale może po prostu zrobię dwie postacie i będę grał na zmianę, co by grę ogarnąć.

    Poczytałem o tej esencji chaosu. Czyli to działa w ten sposób że mogę sobie zatrzymać kilka skilli z SE, i po przebudzeniu bede mogl wbijac skille kardynala tak?

    Zacznę wtedy na Ramonie, bo pewnie więcej low leveli.
    Jun 27, 2017
    https://forum.lineage2.com.pl/index.php?topic=43645.0

    Ciekawy topic Natio ;d
    Kurde na serio tyle tutaj się pozmieniało że trzeba będzie trochę poczytać.
     
  5. Naito

    Naito User

    Joined:
    05.12.11
    Messages:
    620
    Likes Received:
    152
    Zaczynanie na Ramonie to nie jest dobry pomysł. Core jest starty, więc każdemu wydaje się iż nie da się dogonić top a to nic bardziej mylnego. W związku z tym iż Core jest stary większość osób ma to co chciało z czym się wiąże mniejsza rywalizacja o endgame equipment. Blessed Valakas, Blessed Antharas, Lindvior, Tauti czy Baium Soul to w tej chwili łatwo dostępne i w miarę przystępnej cenie epiki, nie wspominając już o zastępczych jak Queen Ant Soul, Blessed Zaken, Octavis/Istina czy Frintezza Soul Necklace. To samo tyczy się talismanów Lilith/Anakim no i oczywiście broni i armoru, r99 +8 również ciężki do zdobycia nie jest.

    Na pierwszy rzut oka może się wydawać iż nie dogonisz z poziomem, nic bardziej mylnego. Wbić postać od 0 do 101 można spokojnie w miesiąc czasu. A później też idzie w miarę łatwo. Ja zrobiłem swoją nową postać 8 miesięcy temu i mam 104/102 przy czym dual klase levelowałem kilka razy od 85 i jakoś specjalnie nie skupiam się na wbijaniu poziomu. Przy czym teraz po nowych zmianach wbija się jeszcze szybciej niż jakiś miesiąc temu. Do tej pory maks poziom to był 105, w następnym update mają go podnieść do 110, już w tej chwili lokacje zostały zmienione i dają więcej expa, doszły nowe instance jak Altar, która daje go sporo, więc na luzie każdy dobija teraz do 105.

    Ramona jest nowa, niemniej jednak nie jest wolna od tego co najbardziej niszczy Core patrz --> Brooch w L2Store. Kiedy to dziadostwo pojawiło się na Core, ludzie byli w miarę ubrani, strony konfliktu w miarę wyrównane, więc nie spowodowało to jakiej super wielkiej różnicy. Tu na Ramonie jest to od startu, więc gra w pełni zostanie zdominowana przez osoby ładujące tysiące złotych w te brooch, tylko po to by móc później z gry dostać epiki i inny sprzęt. Wniosek ? Sprzęt końcowy na Ramonie będzie jeszcze przez długi czas zablokowany przez donatorów z top klanów, natomiast dla randomów trudno dostępny.
     
  6. Jednooki

    Jednooki User

    Joined:
    26.06.17
    Messages:
    14
    Likes Received:
    0
    Natio w kwestii tego bardzo dobrego skilla to chodzi Ci o Empower tak?
    Ale to też jest kosztem tego że c.d mass reza wydłuża się z 2 minut do 10 bo wszystkie skille po przebudzeniu są unlearn. Dobrze myślę?
    Jun 27, 2017
    Może rzeczywiście, chociaż jak przeczytałem exp x1 to wydawało mi się że będę musiał wbijać do 79 z 2 lata. Ale zapomniałem o tych wszystkich dopalaczach, plus premium które pewnie kupie jak zejdzie buff na expa.
    Wiesz też nie mam zamiaru grać po 24/7, więc myślę że masz rację i na Core będzie się luźniej grało bez tej całej gonitwy do topki.
     
  7. Naito

    Naito User

    Joined:
    05.12.11
    Messages:
    620
    Likes Received:
    152
    [​IMG]Prophecy of Wind - Shillien SaintFor 5 minutes, a powerful spirit acts to increase a party member's Max HP by 20%, Critical Rate by 20%, magic damage by 20%, P. Atk. by 10%, P. Def. by 20%, Atk. Spd. by 20%, M. Atk. by 20%, M. Def. by 20%, Casting Spd. by 20%, and Resistance to de-buff by 10%. Decreases Speed by 20%
    [​IMG] Blessing of Saha - Aeore Shillien SaintFor 30 minutes, target's Max MP + 20%, HP Recovery Bonus + 20%, M. Critical Rate + 20, Critical Damage during a standard attack + 20%, P. Atk. + 10%, P. Def. + 20%, Atk. Spd. + 20%, M. Atk. + 20%, M. Def. + 20%, Casting Spd. + 20%, Debuff Resistance + 10%, damage received from a critical attack + 30% and Speed - 15%.
    Prophecy of Wind daje 20% więcej HP i dodatkowo coś dla magów to już sam znajdź różnice. Ja wiem, że lepiej go mieć niż nie mieć bo każdy go woła i chce :p Ogólnie robisz Shillien Saint, nie uczysz się po przebudzeniu tegoi Blessing of Saha, zostaje Prophecy of Wind, poźniej kupujesz za euro lub za adene od graczy Chaos Essence i zmieniasz się na Cardinal, zachowując tego Prophecy of Wind i poziom a zyskujesz skile Bishopa, które są najlepsze w przypadku healerów.
     
  8. Jednooki

    Jednooki User

    Joined:
    26.06.17
    Messages:
    14
    Likes Received:
    0
    Rozumiem. Czyli ucze sie Prophecy of Wind, a Blessing of Saha olewam tak?
    Ale czemu? ;d
     
  9. Naito

    Naito User

    Joined:
    05.12.11
    Messages:
    620
    Likes Received:
    152
    Do 85 poziomu uczy się wszystkiego. Później nie uczy się tego Blessing of Saha, nie uczy się też buffów z wyjątkiem Resistance of Saha - tego jednego raczej trzeba.
     
  10. Jednooki

    Jednooki User

    Joined:
    26.06.17
    Messages:
    14
    Likes Received:
    0
    Wiem że opisałeś to wszystko najjaśniej jak się da, dzięki. Już rozumiem większość. Czyli rozumiem że po przebudzeniu po prostu Prophecy of Wind mi zostanie tak? I wtedy uczę się samych healów, nie buffów.
     
  11. Naito

    Naito User

    Joined:
    05.12.11
    Messages:
    620
    Likes Received:
    152
    Tak, PoW jest skilem z przed przebudzenia, jak się nauczysz tego Blessing of Saha, to on automatycznie usunie PoW i już nie masz możliwości zresetowania na main class, jedyna opcja to granie healerem na dual class.
     
  12. Jednooki

    Jednooki User

    Joined:
    26.06.17
    Messages:
    14
    Likes Received:
    0
    Dzięki przyjacielu ;) Pokieruje się Twoimi wskazówkami.