1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Discord Support team Facebook l2central.info

Mass Ress vs POW

Discussion in 'Archive 2.0' started by Jednooki, Jul 2, 2017.

  1. Jednooki

    Jednooki User

    Joined:
    26.06.17
    Messages:
    14
    Likes Received:
    0
    Siema.
    Trochę posiedziałem na starych postach o healerach i:

    Zastanawiam się czy jest sens poświęcać starego mass ressa w zamian za pow, które jedynie trochę się różni od bless saha, przy czym sam mass ress( z przed przebudzenia) jest w zupełności inny od nowego.

    1. Re use co 2 minuty, a nie co 10.
    2. Wskrzesza cały klan, przy czym nowy może wskrzesić tylko pt.
    3. Nie przywraca expa, jednak przy PVE można chyba sobie poradzić normalnym resem, biorąc nowego przywraca 100% exp.










    "tak, jest to pewna zasadnicza zaleta przebudzania się z bishopa, zamiast EE/SE. Na oly może ci to przewagi nei da, ale na każdym PvP i m *** PvP twój klan doceni, że masz mass reza co ~~2 minuty, a nie 10 minut. Sam już uratowałem przebieg kilku PvP, gdy np. biły się 2 pt vs 1 nasze, wpadaliśmy my, dawałem mass reza i wiedziałem, że użyje go jeszcze z jeden lub dwa razy w trakcie tego PvP, podczas gdy ******y co wykupiły nowego mass resa mają re use 10 min. "

    Alarion




    "Kilka sprostowań: 20% MP czasem boli nawet bardzo. PvP w GoD trwają długo i często nie udaje nam się wyrobić z MP od sublime'a do sublime'a...

    Poza tym zapominasz o jednej ważnej rzeczy, na PoWindzie jesteś pozbawiony efektu Counter criticala, który działa też na łuczników, a wszystkim daje 30% mniejszy damage z fizycznych krytyków.
    Dagger ze staba za 30% mocniej? To boli. Archer z odpalonym mind eye'm + battle rhapsody? Pewnie sprzątnie cię na hita.

    Zapominasz też, że kolejne lvle drum melody enchantera niwelują stopniowo penalty do speeda (aż do 0). Reenchant PoW'a jest cholernei drogi. A kto biega bez enchnatera?

    Nie jest tak różowo, jak sądzisz. "
    Alarion


    Także wykopałem to z 2012 więc nie wiem czy w 2017 można się jest jeszcze to aktualne, czy nic się nie zmieniło.
    Jeśli ktoś ma jakąś opinię na ten temat, to proszę pisać ;p.
     
  2. Spooks

    Spooks User

    Joined:
    27.02.12
    Messages:
    90
    Likes Received:
    11
    Małe sprostowanie mass res a pow to 2 różne skille, więc poprawne zapytanie brzmiało by BP czy SE.
    Dlaczego w ten sposób napisałem, ponieważ skille sprzed przebudzenia po zmianie klasy z tego co pamiętam nie można wybrać czyli jeżeli grałeś BP a chcesz się przerobić na SE, dostęp do PoW'a jest niemożliwy, musisz zacząć robić nową postać.

    Co do samego PoW'a z moich doświadczeń jako healer:

    Na tej kronice aktualnie potężny boost dostały klasy magiczne, które nie korzystają z CC'ka w sumie bo to jest dla fighter'ów. PoW jest docelowym skillem dla magów, ze względu na olbrzymi boost dla nich m.atk/m.crt/m.dmg.
    Sporym minusem faktycznie jest utrata speed (-20%), ponieważ nie da się już enchantować PoW'a spowodowane jest to tym iż skill jest dostępny tylko z 3rd prof, aczkolwiek są skille którymi skutki tego można załagodzić mass mana gain (wind enchant). Kolejny problem stanowi czas PoW'a, który wynosi 4min a więc jeżeli w grasz w cp i posiadasz 2 healera i 2-3 magów będziesz musiał kontrolować czas PoW'a na bieżąco.
    Z perspektywy olimpiad naprawdę jest odczuwalna różnica jeżeli posiadasz PoW'a, podczas walki jednak tutaj niestety głównym aspektem jest sprzęt.

    Tak, więc sprawa mass res a PoW jest wzlgędna i najlepiej dopasować to pod potrzeby CP lub pod swój styl gry.
     
    Last edited: Jul 4, 2017
  3. Jednooki

    Jednooki User

    Joined:
    26.06.17
    Messages:
    14
    Likes Received:
    0
    Chodziło mi który skill ma prezentuje większą wartość a nie jaka klasa, dlatego tak napisałem w temacie.

    Aktualnie stary mass ress i nowy mass ress mają po 10 minut cd, więc pytanie traci ważność.

    Co do samego POW to rzeczywiście sprawa indywidualna, zależy kto gdzie celuje.
     
    Last edited: Jul 8, 2017