1. Discord Support team Facebook l2central.info

Sprężone powietrze

Discussion in 'Archive 2.0' started by ithilras, Dec 1, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ithilras

    ithilras User

    Joined:
    03.12.11
    Messages:
    41
    Likes Received:
    0
    witam. komputer się strasznie wiesza tak że grać się nie da, a wiatraczek chodzi głośniej niż maszynka do włosów - tak więc rodzi się pytanie: na ile starczy 400ml sprężonego powietrza? dodam tylko, że nigdy nie miałem czegoś takiego w ręku, więc mogę być bardzo nieoszczędny.
     
  2. Razzly

    Razzly Banned

    Joined:
    17.12.11
    Messages:
    2,460
    Likes Received:
    248
    witam,
    jeśli komputer wcześniej chodził normalnie podczas grania, to wyglada na to że czas go wysprzatac.

    wyczyść sobie wiatraczki w komputerze, pewnie tak zakurzone że już nie chłodzą. szczególnie ten na procesorze.

    nic nie musisz kupować - możesz wziąć na przykład suszarke z łazienki i przeczyścic radiator oraz wiatraczek.

    ps: [​IMG]
     
  3. Player1

    Player1 User

    Joined:
    15.02.12
    Messages:
    131
    Likes Received:
    9
    musisz wylaczyc cieplo na suszarce jesli ma taka funkcje zeby nie przegrzac elementow komputera, jesli nie ma takiej funkcji mozesz cos zepsuc.
     
  4. Razzly

    Razzly Banned

    Joined:
    17.12.11
    Messages:
    2,460
    Likes Received:
    248
    jeśli chodzi o wiatraczek i radiator to i tak trzeba to wyciagnac aby dobrze wyczyścić.
     
  5. ithilras

    ithilras User

    Joined:
    03.12.11
    Messages:
    41
    Likes Received:
    0
    no ok ale ja nie mam suszarki... ani nic co dmucha. sprężone powietrze chyba mniej kosztuje niż suszarka.

    edit: poza tym tak jest zakurzony że trzeba czegoś precyzyjniejszego niż suszarka.
     
  6. Player1

    Player1 User

    Joined:
    15.02.12
    Messages:
    131
    Likes Received:
    9
    Nyana and Razzly like this.
  7. Razzly

    Razzly Banned

    Joined:
    17.12.11
    Messages:
    2,460
    Likes Received:
    248
  8. ithilras

    ithilras User

    Joined:
    03.12.11
    Messages:
    41
    Likes Received:
    0
    nie no przedmuchałem wszystko, wymieniłem pastę termoprzewodzącą, otworzyłem obudowę, od razu po odpaleniu kompa wchodzę do biosa a tam 53 stopnie - wtf?
     
  9. Razzly

    Razzly Banned

    Joined:
    17.12.11
    Messages:
    2,460
    Likes Received:
    248
    wentylator podpiąłeś prawidłowo?
    ludzie często wkręcają z powrotem na odwrót ^^.
    i dociśnij prawidłowo. radiator musi byc dobrze docisniety do procesora (tylko nie połam płyty głównej)
     
  10. Player1

    Player1 User

    Joined:
    15.02.12
    Messages:
    131
    Likes Received:
    9
    albo pasta termoprzewodzaca sie zuzyla i trzeba dac nowa.
     
  11. ithilras

    ithilras User

    Joined:
    03.12.11
    Messages:
    41
    Likes Received:
    0
    pastę wymieniłem, radiator do procesora chyba jest przyciśnięty bo taka wajcha go przyciska i się nie rusza, wiatraczek jest niestety na takie zaczepy których się nie da bez serwisu do końca docisnąć, ale dmucha (i na odwrót nie jest bo nie jest symetryczny i nie dałoby się go założyć). a poza tym... 60 stopni po pół godziny l2. czyli coś z czujnikiem albo zwarcie przy starcie (nawet się rymuje).
     
  12. Razzly

    Razzly Banned

    Joined:
    17.12.11
    Messages:
    2,460
    Likes Received:
    248
    procesor był pokręcany?
     
  13. ithilras

    ithilras User

    Joined:
    03.12.11
    Messages:
    41
    Likes Received:
    0
    no był, ale wtedy co sprawdzałem to akurat nie był.
     
  14. Kenjin

    Kenjin User

    Joined:
    29.03.12
    Messages:
    33
    Likes Received:
    0
    pierwsze primo to napisz jakie cpu, jaki cooler i jaka pasta [i ile leżała w szufladzie zanim ją ponownie przesmarowałeś].
    niektóre cpu się grzeją bardziej, niektóre mniej, paste trzeba umieć nakładać! wentylator na cpu może sobie dmuchać na 50% mocy jeśli tak mu bios nakazał, a bios i różne cuda bajery w nim mają to do siebie że nie zawsze wiedzą co najlepsze dla cpu. zdejmij raz jeszcze radiator, odkręć wentylator, przeczyść dokładnie finy radiatora, wyczyść cpu i spód radiatora [od biedy spyrytus], nałóż nową pastę [najlepiej dobrą pastę], uprzednio poszukaj na necie jak to się robi jeśli nie masz wprawy. zmontuj nazad all. sprawdź zakładke health status w biosie czy fan nie śmiga na auto.
    jak nie pomoże to pisz.
     
Thread Status:
Not open for further replies.